Hopp til innhold

Fabrikk

Fabrikk & produksjon

SUP-fabrikk på 12 500 m² i Qingdao, Kina — skreddersydd SUP-produksjon fra PVC-råvare til ferdig oppblåsbare padlebrett

  • Som produksjonsdivisjon i **Qingdao Vatrad Group Co., Ltd.** kontrollerer Vatrad hver fase i produksjonen av oppblåsbare SUP-er — fra mottak av PVC-råmaterialet til sluttinspeksjonen før levering av det ferdige padlebrettet. Vårt produksjonsanlegg i Qindaos økonomiske utviklingssone omfatter 12 500 kvadratmeter og rommer verksteder for PVC-kapping, laminering av drop-stitch-kjernen, digital trykking av SUP-er, sluttmontering og kvalitetskontroll.
  • Ved å integrere design, konstruksjon, prototyping, produksjon og testing under ett tak eliminerer vi ineffektiviteten i orderbasert produksjon og beholder direkte kontroll over byggekvalitet, materialvalg og leveringstider. Hver SUP som forlater anlegget vårt, er bygget av våre mennesker, med vårt utstyr, etter våre standarder.
12 500 m²
Produksjonsareal
350+
Spesialister
120 000+
Produserte SUP-er per år
ISO 9001
Sertifisert kvalitet

Fabrikkintelligens

Oppdag produksjonskapasiteten vår

C

Produksjonskapasitet

Produksjonsareal på 12 500 m² som produserer over 120 000 SUP-er/år på linjer for SUP-brett og sikkerhetsutstyr. Over 350 medarbeidere, 2 skift.

MOQ: SUP: prøve 1–2 / pilot 20–50 / serie 90–100+Leveringstider: 25–35 dager
Fullstendig informasjon om kapasiteten →
Q

Kvalitets- og testlaboratorium

Uavhengig QC-laboratorium med 4 testnivåer: kontroll av råvarer (strekstyrke, riveholdfasthet, UV), 24-timers trykkholding ved 18.0 PSI, prøving av sømdelaminering og verifisering av bøyestivheten på hvert brett.

Laboratorieutstyr: Strekkprøvingsmaskin, termokammer, lekkasjedeteksjonsbassengStandarder: QMS: ISO 9001; marked: CE, AS 1799
Laboratorieprosedyrer og -utstyr →
O

OEM/ODM-kapacitet

Komplett OEM/ODM-service: skreddersydd formstøping, private label-emballasje, tilpassede brettfarger, deck-trykk (digital trykking og silkeskjermtrykk) og eksportklart emballasje.

Sertifiseringer: ISO 9001, BSCI, CE, REACHEksportmarkeder: 50+ land
Fullstendig OEM-service →
I

Standarder for kvalitetsinspeksjon

Prosjektspesifikke kvalitetsinspeksjonskriterier for IQC, IPQC, FQC og OQC: lufttetthetskontroll, visuelle kontroller og målekontroller, bekreftelse av tilbehør, sporbarhet per parti og frigjøring før levering — pluss kontrollert håndtering av avvik og omtillverkelse for lufttetthet.

Dekning: Materiale → sluttemballasjeNedlastinger: QC-rapport, PSI-rapporter og omtillverkningsdokumenter (PDF)
Inspeksjonsstandarder og nedlastinger →
C

Standarder for endringsstyring ved omtillverkelse

Formell ISO 9001-endringsstyring for omtillverkningsparametere: ECR, risikoklassifisering, frigjøringsmatrise mellom funksjoner, lukket syklus i 9 faser, kvantifisert teknisk validering (18.0 PSI, 24-timers lagring, ΔP ≤ 0.2 PSI) og Poka-Yoke-sikringer — med tospråklig SOP QMS-SOP-QC-CC-001 Rev 2.0.

Dokument: QMS-SOP-QC-CC-001 Rev 2.0Nedlastinger: SOP for endringsstyring og utførelsesvedlegg (PDF)
Standarder for endringsstyring og nedlastinger →
N

Kontroll av ikke-overensstemmende produkter

ISO 9001:2015 punkt 8.7 Kontroll av ikke-overensstemmende resultater: NCR-registrering, karantene og sperring, beslutning basert på alvorlighetsgrad (skiftleder / QC-sjef + teknisk ingeniør / MRB), kontrollert omtillverkelse i henhold til SRI-instrukser, uavhengig kontroll av 100 % og overvåket destruksjon — destruksjonsvideo beskyttet med SHA-256.

Standard: ISO 9001:2015 punkt 8.7Destruksjonssertifikat: VAT-QA-SCRAP-CERT-2026
Kontrol av ikke-overensstemmende produkter og nedlastinger →
Q

Kvalitetskontroll i 7 faser

Hele flyten for prosjektkvalitetskontroll, punkt for punkt: kvalitetsplanlegging (PPM) → varemottakskontroll → prosesskontroll og førsteartikkel → oppblåsing og lufttetthet → sluttkontroll → emballasje og PSI → frigjøring før levering og sporbarhet. Hvert punkt viser hva som kontrolleres, hvordan det bedømmes og hvilket tospråklig rapportdokument som genereres.

Punkter: 01 → 07Nedlastinger: Rapportpakke per punkt (PDF)
Bekreft flyten i 7 faser →

Verksteder

Produksjonsverksteder

CNC-skjæremaskin for PVC som forbereder stoffpanelene på en oppblåsbar SUP i fabrikken i Qingdao

PVC-kapping og materialforberedelse

Automatiske CNC-skjæremaskiner bearbeider PVC-, Hypalon- og drop-stitch-stoffer med submillimeternøyaktighet. Datamaskinoptimalisert nesting minimerer materialavfall og garanterer at hvert panel oppfyller de spesifiserte målene før sveising.

HF-sveiemaskin som forsegler kamrene på oppblåsbare brett i fabrikken i Qingdao

Kammersveising og termisk sveising

Spesialavdeling for sveising med varmluftssveiemaskiner og høyfrekvente dielektriske presser. Varmluftssveiemaskinene føyer og sveier sammen kamrene på de oppblåsbare brettene, mens HF-sveisingen skaper lufttette sømmer med høy styrke som overstiger kravene.

Produksjonslinje for oppblåsbare SUP-er med laminering av drop-stitch-kjernen i fabrikken i Qingdao

Laminering av drop-stitch-kjernen

Drop-stitch-kjernen i SUP-brettene limes til de ytre PVC-lagene gjennom varmlaminering. Tusenvis av polyestertråder forbinder over- og underlaget og skaper en stiv konstruksjon ved 12–15 PSI. Kantlistene limes gjennom tresjiktsfusjon for å gi kantene styrke.

Interiør fra produksjonsavdelingen i fabrikken for oppblåsbare SUP-er i Qingdao

Trykking og dekorasjon av SUP

SUP-brettene dekoreres med digital trykking for grafikk i full farge og silkeskjermtrykk for logoer og gjentakende mønstre. De digitale skriverne produserer fotorealistiske deck-design, mens silkeskjermtrykken gir holdbare og fremtredende varemerker.

Produksjonsavdeling med montasjestasjoner i fabrikken i Qingdao

Sluttmontering og ferdigstilling

Montasjelinje der ventiler, D-ringer, håndtak, finneholdere og deckpads monteres på hvert SUP-brett. Hvert brett følger en 100-punkts montasjeliste som undertegnes av skiftlederen.

Trykktesting av en oppblåsbar SUP for lufttetthet før levering i fabrikken i Qingdao

Kvalitetskontroll og inspeksjon

Hvert ferdig brett gjennomgår før levering et obligatorisk lufttetthetstest, en kontroll av sømdelaminering og en fullstendig systemkontroll. Kvalitetslaboratoriet vårt arbeider uavhengig av produksjonen og rapporterer direkte til ledelsen.

Utstyr

Viktigste produksjonsutstyret

Automatisk PVC-skjæremaskinCNC-styrt, nøyaktighet 0.1 mm
VarmluftssveiemaskinVarm luft, 200 °C–300 °C, for liming av kammer
Dielektriske HF-presser15 kW, sveising av lufttette sømmer
Lamineringspress for drop-stitch-kjerneSUP-kjerner opptil 14 ft
Digital skriverGrafikk i full farge på SUP-deck
SilkeskjermmaskinTrykking av logoer i flere farger

Kvalitetskontroll

Testprosess og kvalitetssikring

Hvert brett gjennomgår før levering et obligatorisk test. Kvalitetslaboratoriet vårt arbeider uavhengig av produksjonen og rapporterer direkte til ledelsen.

  1. 1

    Kontroll av råvarer

    PVC-, Hypalon- og drop-stitch-stoff gjennomgår prøving av strekkstyrke, riveprøving og verifisering av UV-bestandighet før et parti slippes inn i produksjonen.

  2. 2

    24-timers lufttetthetstest

    Hvert kammer pumpes opp til 18.0 PSI og holdes i 24 timer. Et trykktap på mer enn 0.50 PSI utløser automatisk kassering og kontroll av sømmene på nytt.

  3. 3

    Belastnings- og balansetest

    De ferdige brettene pumpes opp til nominelt trykk og kontrolleres for symmetrisk fylling, stivhet ved 15 PSI og stabilitet under belastning. Hvert brett testes i vannet i testbassenget vårt før sluttkontrollen.

OEM-prosjekter

Case studies om partnerskap med merker og OEM

Fra idé til produksjon — slik hjelper vi globale merker med å lansere og oppskalere seriene sine av oppblåsbare SUP-er.

Utfordring
En europeisk kjede av friluftsbutikker trengte en egen SUP-serie med unike deck-trykk, miljøvennlig PVC og butikkklare emballasjer — alt levert innen 60 dager.
Løsning
Utvikling av skreddersydde digitale trykkfiler, innkjøp av REACH-godkjent PVC og komprimering av prøvefasen fra 3 runder til 1 takket være designteamet som finnes i fabrikken vår i Qingdao.
Resultat
Produksjon på 25–35 dager etter signert ordre, med første leveranse innen 60-dagersvinduet. 2 400 enheter i 4 SKU-er. Bestillinger før det første partiet var fullt levert.
Utfordring
En amerikansk vannsportsstartup trengte en drop-stitch-SUP av høy kvalitet med tilpasset form, co-branding-emballasje og BSCI-sertifisering for detaljhandelen.
Løsning
Tilpasning av en eksisterende SUP-form med endret kontur, utvikling av co-branding-emballasjegrafikk og levering av fullstendig BSCI-revisjonsdokumentasjon.
Resultat
Suksessfull plassering hos ledende amerikanske friluftsbutikker, med sterk opptrapp takket være over 5 000 solgte enheter i løpet av det første året og en fullstendighetsgrad på 98 %.
Utfordring
En australsk distributør trengte en CE-sertifisert SUP-serie med tilpassede farger og samsvar med australske standarder.
Løsning
Produksjon av seriemønstre med 4 fargevarianter og koordinering av samsvarstesting gjennom tredjepart.
Resultat
Lansering av en SUP-serie med 3 modeller på AU/NZ-markedet. Deretter en vellykket offentlig anbudsinnkjøp av 12 patrulje-SUP-er.

FAQ

Vanlige spørsmål om B2B og OEM

Hva er minste bestillingsmengde (MOQ) for OEM-produksjon av oppblåsbare SUP-brett?+

MOQ fastsettes ut fra prosjektkonfigurasjonen og ikke fra et fast tall — skrog og utstyr, farge- og PVC-varianter, grafikk, emballasje og tilbehør. Standardserieproduksjon skjer med 90–100+ enheter per parti fra en hel drop-stitch-rull på 150 m, co-branding i små partier starter fra 5–10 enheter, og hvert prosjekt går gjennom fasene prøve (1–2 enheter) og pilot (20–50 enheter). Se guiden vår om fleksibel MOQ og branding for hele beregningslogikken.

Ja. Fabrikken vår har en gyldig BSCI-sertifisering for sosial etterlevelse (revisjonsrapporter tilgjengelige på forespørsel). I tillegg bruker vi ISO 9001 for kvalitetsledelse. CE-sertifiseringen gjelder modeller beregnet for EU-markedet, og omfanget bekreftes prosjekt for prosjekt. Dokumentasjon for REACH- og RoHS-samsvar følger med hver OEM-bestilling.

Standardleveringstid er 25–35 dager etter bekreftet PO og depositum for volum-OEM-produksjon. Design av tilpassede former gir 15–20 ekstra dager til utvikling av formen. Ekspressproduksjon er tilgjengelig for hastesaker og sesongtopper. Prøveeksemplarer er vanligvis klare innen 7–12 dager.

Ja. Teamet vårt håndterer kommersiell eksportdokumentasjon og tollbehandling internt, og vi sender til over 50 land i EU, USA, AU og asiatiske markeder.

Produksjonsflyt

Fra materiale til ferdig brett

Hvert brett går gjennom 6 produksjonsfaser med QC-kontrollpunkter i hvert trinn. Ingen snarveier, ingen utelatte inspeksjoner.

01

Varemottak og innkommende QC

Alt innkommende materiale registreres i ERP-systemet vårt med et partinummer. Ruller med PVC-stoff, drop-stitch-kjerner, ventiler, lim og deler holdes i karantene til QC har frigjort dem.

QC-kontroll
Strekkstyrke (ASTM D751), riveholdfasthet (ISO 4674), tykkelsesmåling, limviskositet, skanning etter visuelle defekter
Terskelverdi
100 % av partiene testes. Kassering hvis strekkstyrken er < 90 % av spesifikasjonen, riveholdfastheten er under spesifikasjonsminimum, eller det finnes en visuell defekt
Ansvar
Innkommende QC-team (3 inspektører)
02

CNC-kapping og materialforberedelse

Datamaskinoptimalisert nesting plasserer panelene på PVC-utgangsmaterialet for å minimere avfall. De automatiske CNC-skjæremaskinene opprettholder en plasseringsnøyaktighet på 0.1 mm.

QC-kontroll
Målekontroll mot CAD-DXF-filene, kontroll av kantkvalitet, kontroll av antall paneler
Terskelverdi
Måles for hvert 20. panel. Toleranse ±0.5 mm. Partiet kassereres hvis >2 % ligger utenfor toleransen
Ansvar
Leder for kappeverkstedet
03

Sveising og liming av drop-stitch

Drop-stitch-kjernene limes til de ytre PVC-lagene gjennom varmlaminering. Kamrene sveises med HF eller varm luft. Kantlistene limes gjennom tresjiktsfusjon.

QC-kontroll
Delamineringsprøve for hver 50. enhet (ASTM D751), måling av sømbredde, kontroll av varmluftstemperaturloggen, visuell inspeksjon av sømmene mot lys
Terskelverdi
Minimum rivestyrke 8 N/cm. Toleranse for sømbredde ±1 mm. Synlig sprekk = kassering
Ansvar
Sveise-QC (2 inspektører per skift)
04

Montering og ferdigstilling

Brettene går inn i sluttmonteringen der alle komponenter samles: sveiste deck- og skrogpaneler, monterte ventiler, D-ringer, håndtak, finneholdere og montert transportveske. Hver enhet følger en 100-punkts montasjeliste.

QC-kontroll
Frigjøring av 100-punktslisten per enhet, funksjonstest av ventiler (10 åpnings-/lukkingssykluser), kontroll av tiltrekkingsmoment på deler, visuell inspeksjon
Terskelverdi
Nulldefektpolitikk for sikkerhetskritiske komponenter (ventiler, D-ringer, håndtak). Mindre kosmetiske feil: AQL 2.5 (ISO 2859)
Ansvar
Montasjeskiftleder + linje-QC
05

Trykktesting og kvalitetsport

Hvert kammer pumpes opp til 18.0 PSI (for en SUP merket 12–15 PSI) og holdes i 24 timer. Trykksensorene registrerer kontinuerlig. Kamre med trykktap på mer enn 0.50 PSI kasseres og sendes til ny kontroll av sømmene.

QC-kontroll
Registrering av 24-timers trykkholding, daglig verifisering av sensorkalibreringen, temperaturkompensert trykkmåling, sømprøve etter reparasjon
Terskelverdi
Maks 0.50 PSI trykktap på 24 t ved stabil temperatur. Hvert kammer som overskrider dette = 100 % ny testing av hele produksjonspartiet
Ansvar
Kvalitetslaboratorium (uavhengig av produksjonen, rapporterer til ledelsen)
06

Sluttkontroll og emballasje

Endelig visuell og funksjonell kontroll. Overflatedefekter, fargekonsistens, verifisering av etiketter/strekkode, emballasjeintegritet og fullstendighet i tilbehøret. Enhetene vakuumpakkes, plasseres i kartonger og palleteres på lager før containerlasting.

QC-kontroll
Fullstendig visuell inspeksjon, tilbehørsliste per SKU, fallprøving av emballasjen (1 m, stikkprøve), verifisering av etikett- og strekkodeskanninger
Terskelverdi
AQL 2.5 for alvorlige defekter, AQL 4.0 for lette defekter. Nulltoleranse for sikkerhetsdefekter. 100 % av enhetene visuelt inspisert
Ansvar
Slutt-QC-team (4 inspektører) + emballasjeskiftleder

Våre medarbeidere

Personell og kompetanse

Ingeniører innen R&D, formgiving, materiallaboratorium og produksjonsteknikk. I gjennomsnitt mer enn 7 års erfaring med produksjon av oppblåsbare produkter.

2 skift/dag (07:00–15:30, 15:30–00:00). Valgfritt nettskift for hastesaker.

Månedlig QC-opplæring, kvartalsvis sikkerhetsøvelse, årlig kompetansevurdering. Nye medarbeidere fullfører 40 timers introduksjon før de arbeider ved produksjonslinjen.

AvdelingPersoner
R&D og konstruksjon25+
Kapping og materialforberedelse
Sveising og laminering
Laminering av SUP-kjerner
Montering og ferdigstilling
Kvalitetskontroll
Logistikk og emballasje
Ledelse og administrasjon

Sporbarhet

Materialsporing og partikontroll

Hvert parti råmateriale får et unikt partinummer i ERP-systemet vårt. Fra mottak til produksjon og ferdig produkt viser hvert bretts strukturliste (BOM) tilbake til det opprinnelige leverandørpartiet. Dette gjør fullstendig oppstrøms sporing mulig i alle kvalitets- eller compliance-spørsmål.

System: Skreddersydd ERP-system (internt system for Qingdao Vatrad Group) + fysiske partietiketter på hver arbeidsordre

Dekning: 100 % av produksjonsmaterialet — PVC, Hypalon, drop-stitch-stoff, lim, ventiler, deler, emballasje

Journaler som oppbevares: 10 år (i henhold til kravet i CE 2013/53/EG)

MaterialeKilde
Marint PVCKinesiske og koreanske leverandører
Hypalon (CSM)Japansk leverandør
Drop-stitch-stoffEget veveri + eksterne partnere
Ventiler og delerKinesiske OEM-leverandører

QC i tall

Kvalitetskontrollmåltall

Reelle godkjente/avslåtte data fra produksjonslinjen vår. Kvalitetslaboratoriet vårt arbeider uavhengig av produksjonen og rapporterer direkte til ledelsen.

100%
Enheter trykktestet
Hvert brett, hvert kammer, hvert parti
&lt;5%
Maks tillatt trykktap
Over 24 t ved 18.0 PSI
AQL 2.5
Grense for alvorlige defekter
I henhold til prøveprosedyren ISO 2859
24h
Varighet for trykkholdingen
Hvert brett, hvert kammer
18 PSI
Testtrykk sammenlignet med nominelt
Sikkerhetsmargin for hvert kammer
0%
Toleranse for sikkerhetsdefekter
Ventiler, D-ringer, sømmer, bæreevne

Se produksjonsprosessen vår

Følg en SUP gjennom hver produksjonsfase — fra råvare til vannklart brett.

Se produksjonsprosessen →

Bevis og verifisering

Fabrikkbevis — Verifisert

Alle produkterklæringer på denne siden verifiseres av produksjonsingeniørteamet vårt på anlegget i Laixi, Qingdao. Sertifikater, QC-inspeksjonsprotokoller, trykk- og strukturrapporter og registre over partisporbarhet er tilgjengelige på forespørsel. Spesifikasjonene ble sist verifisert i september 2026.